İmplant, çene kemiğine yerleştirilen diş boşluğu olan bölgelere konulan özel titanyum vidadır. İmplant, gerek bir diş eksikliğinden veya bütün dişlerin eksikliği durumlarında uygulanabilmektedir.

implant, kaybettiğiniz dişin yerine doldurmak amaçlı çene kemeğinize yerleştirilen yapay diş köküdür. Dişini veya dişlerini kaybeden hastanın varolan dişlerine zarar vermeden implant diş ile beraber protez dişler ile desteklenmektedir.

Eskiden bir diş çekildiğinde köprü yapılıyordu yani aradan bir diş çekildi, dişin önünden ve arkasından birer diş aşındırılıyor ve 3 tane diş kaplanılıyor veya daha fazla diş çekildiyse daha fazla diş kaplanarak köprü yapılıyordu. Köprünün en büyük dezavantajı dişin önündeki ve arkasındaki yani boşluğun önündeki ve arkasındaki destek dişler aşındırılarak zarar görmesi ile uygulanıyor.

Dişler aslında kendini taşımak için yaratılmış. Diş kendinden büyük ağırlığı taşıdığı durumlarda yorulur hale geliyor bir süre sonra giderek yorulup dişin etrafında kemik eriyor veya o dişlerde aslında çekilecek hale gelebiliyor. Bu sebeple köprü diş yaptırmak yerine implant diş yaptırmak en doğrusudur.

İmplant Diş tedavisi hangi Durumlarda uygulanır?

İmplant diş tedavisi, bir ve birden fazla diş eksikliğine uygulanabilmektedir. Estetik Diş hekimliği yöntemlerinden olması sebebi ile estetik kaygısı olan kişilerinde tercihidir.

Dikişsiz implant mümkünmüdür?

Diş çekimi ile çekim yapılan boşluğa kesi yapmaan aynı seans içerisinde implant yerleştirilerek yapılabilir.

implant Tedavisi sonrası ağız hijyeni Önemli!
implant yaptıran kişiler kesinlikle ağız hijyenine dikkat etmelidir.Düzenli olarak ağız bakımı işlemlerini uygulamalılar.

İmplant Diş Tedavisinin uzun ömürlü müdür?
Doğal diş bakımı yeterli olmaktadır ancak implantın ömrü açısından diş ipi kullanımı ve ağız duşu kullanılmasında da fayda vardır. Yaptırdığınız implantların uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bakımını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

 İmplant Diş tedavisi Fiyatları

implant diş tedavisinin fiyatları, kullanılan malzeme, marka , kalitesine ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

Lütfen Takip Ediniz

Sosyal medya hesaplarımdan lütfen takip ediniz

Copyright 2020 by DishekimiAhmet.com. All rights reserved.

Designed by 4treeWeb.com