Lamine Diş (Laminate Veneer), diş görünüşünü olumsuz şekilde etkileyen bozuk dişler için kullanılan estetik gülüş  tasarımı çözümüdür.  Işık geçirgenliğine sahip bir tabakadan oluşan lamine diş doğala en yakın yapısı ile diğer dişlerin görünümüne ve özelliğine sahip olması kullanımı için avantajdır.

Öncelikle Porselen Lamine diş yöntemi minimal invaziv bir yöntemdir. Yani dişin üzerinde az bir pürüzlendirme hatta bazı vakalarda hiç pürüzlendirme yapılmadan dahi yapılabiliyor. Bu durum vakaya bağlı olarak değişebiliyor, hekimin karar vermesi gerekiyor.

Porselen lamine nedir, nasıl yapılır?
Lamine diş, tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakanın dişin ön yüzüne yapıştırılması işlemine denir. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ortalama 0,7mm kalınlığında, ışık geçirgenliğine sahiptirler. Mevcut bir diş üzerine hassasiyetle hazırlanarak yerleştirilir. Porselen lamine diş, uygulanacak dişlerde az miktarda da olsa bir aşındırma yapmak gerekmektedir. Yapılan aşındırma işlemi dişin formuyla, rengiyle, konumuyla doğru orantılı olarak belirlenmektedir.

Porselen lamine diş uygulaması hakkında daha detaylı bilgileri hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz.

Lütfen Takip Ediniz

Sosyal medya hesaplarımdan lütfen takip ediniz

Copyright 2020 by DishekimiAhmet.com. All rights reserved.

Designed by 4treeWeb.com