Zirkonyum diş kaplamaları nelerdir veya metal desteksiz porselen sistemleri nelerdir konusu son senelerde çok gündemdedir.

Eskiden porselenler metalle desteklenmek zorundaydı. Çünkü, porselen kırılgan bir malzeme altında metal bir alt yapı olmak zorundaki porselen kırılmasın. Metalin getirdiği dezavantajlar var öncelikle metal mümkünse ağızda kullanılmaması gereken bir malzeme zamanla korozyona uğrayabilir yani bir çeşit paslanma veya vücuttaki akımlarla enerji dengelerini değiştirebilir. Bazı kişilerin metale alerjisi vardır ve bu bireylerde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Zirkonyum diş, alerjisi  olan kişiler için ideal bir tercih olmaktadır.

Metal içerden cansız siyah bir renk verir buda dişin doğal durmasını önemli oranda engeller ayrıca diş etinden de siyah bir metal görünür. Bu yüzden günümüzde metal desteksiz sistemler çıkmıştır.
metal desteksiz sistemler bir çok ana gruba ayrılır bunlardan hangisinin bize uygun olduğunu hekiminize danışarak bulabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Nerelerde kullanılabilir?

Zirkonyum diş, genelde estetik endişesi olan kişilerde, Diş renginin diş beyazlatma yöntemleriyle sonuç alınamayan durumlarda, ortodonti tedavisinin öngörülmediği ufak çapraşıklıkların tedavisinde, yapısal olark bozuk eski dolgularda, yıpranmış diş yüzeyine restorasyon amaçlı, arka dişlerde kaplama veya köprü olarak, implant üstü protez uygulamalarında kullanılabilir.

Zirkonyum Diş Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplaması, estetik açıdan, direnç, doku uyumu ve doğallığı ile en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir. Zirkonyum dişin akıllı seramikleri ile bütün tedaviler kendi dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal ve estetik olur.

Diş Hekiminiz zirkonyum diş kaplamaları konusunda sizi daha detaylı şekilde artıları ve eksileri ile bilgilendirecektir.

Lütfen Takip Ediniz

Sosyal medya hesaplarımdan lütfen takip ediniz

Copyright 2020 by DishekimiAhmet.com. All rights reserved.

Designed by 4treeWeb.com