Bonding Uygulaması Nedir?
Bonding Adeziv sistem dişin üzerine tek seansta bazı malzemeler uygulayarak dişin şeklini değiştirme işlemidir.

Bonding uygulaması sıklıkla diş aralıklarını kapatmakta kullanılır. Bir kaç dişin yada bir dişin aralıklarının kapatılmasında çok başarılı bir yöntemdir.

Bonding uygulaması sonrası dişler diğer dişler kadar renk değişimi olur. Dişlere cilalama  uygulanarak lekelenmeye karşı dayanıklılığı sağlanır. Sigara, çay, kola ve kahvenin sebep olduğu lekelenmeler rutin diş temizliğiyle giderilebilir. Daha önceden Bonding uygulanana dişlere, yeniden bonding uygulaması yapılabilir. Bonding her yaşta kişiye uygulanabilir.

Bonding, genç yaştaki insanlarda bir travmayla veya düşme etkisi ile dişi kırıldığı zaman o kişiye porselen diş yapılamadığı zaman kullanılır. Dişin yarısının kırık olduğu durumlarda bile bonding başarılı olur.
Kırık diş üzerine tekrar yeni diş yapmak tek seansta yaklaşık diş başına yarım saatlik bir süre içerisinde uygulanabilir.

Bonding in en güzel yanı ise minimal invaziv bir uygulama yani; dişe hiç zarar vermeden dişe malzemeyi yapıştırarak yapılan bir yöntemdir. Çoğu durumda dişin sadece arasına veya dişin kırılan kısmına yapılan bir yöntemdir. Bu sebeple bonding tamamen dişi koruyucu bir uygulamadır.

Bonding uygulama, estetik diş hekimliğinin güzel, kolay ve kısa sürede yapabildiği bir tekniktir. Bonding uygulaması acısız, ağrısız ve kullanılan teknikle beraber iyi bir diş hekimi tarafından uygulandığı sürece ömrü uzun olabilmektedir. Bonding uygulamasında önemli olan konu hekimin bilgisine ve becerisidir. Bonding uygulaması estetik gülüş tasarımında çoğunlukla tercih edilir.

Bonding Fiyatı, diğer estetik diş hekimliği uygulamalara göre daha ekonomik ve daha kısa sürede yapılan bir işlemdir.

Lütfen Takip Ediniz

Sosyal medya hesaplarımdan lütfen takip ediniz

Copyright 2020 by DishekimiAhmet.com. All rights reserved.

Designed by 4treeWeb.com